Církev adventistů sedmého dne

Mňukova 17
700 30 Ostrava - Zábřeh
Česká republika

Kazatel sboru: Petr ROHAN
tel.: 775 789 030
e-mail: petrrohan7@gmail.com

WorshipCamp

19.11.2008 21:30

Worship, slovo, které se v Ostravě a na Moravě hodně skloňuje už více než tři roky. Za tu dobu jsme společně prožili mnoho bohoslužeb, při kterých jsme měli možnost chválit našeho Nebeského Otce především písněmi za to, jak moc nás má rád a co pro nás všechno dělá. A projekt těchto bohoslužeb se dotýká také našeho sboru. Proč? Když chvilku počkáte, spočítám, kolik lidí z našeho sboru ve worshipu zpívá a je nějakým způsobem zapojeno... už to mám, je to přibližně 11 lidí! (hezké číslo, že?! :-))

VSUVKA: Pokud patříte k lidem, kteří se s anglickým slovíčkem worship ještě nesetkali, pak se tím netrapte a podívejte se na stránky worship.casd.cz , kde najdete hodně důležitých informací o tomto projektu.

Je listopad a to pro mnohé worshipáky znamenalo jediné - další worship camp! Prodloužený víkend nabídl možnost být spolu a cvičit o jeden den déle. Ale začnu pěkně od začátku. Je sobota dopoledne a před arcibiskupským gymnáziem v Kroměříži začínají parkovat první auta, pokoje se pomalu zaplňují a aulou zní první ladící se hudební nástroje. Začínáme! Dopolední bohoslužba, oběd a první zkouška zpěvu. Je to podle mě pokaždé stejné. Poprvé, když dostaneme noty písničky, je to takové "obyčejné", ale když se písnička zpívá potřetí, počtvrté a navíc na hlasy, pak sílí a je opravdu krásnou chválou. Cvičení a zkoušení je důležité a o víkendu se tomuto věnovalo myslím dost času a umíme (pokud to není moc silné slovo :-)) čtyři nové písničky. Zkoušeli jsme pouze s klavírem pod dohledem a poslechem Radka Gomoly; a pak i s hudbou dohromady...

Ale nejen hudba a zpěv jsou náplní víkendu. Tentokrát jsme měli dost volného času, ale také jsme se byli společně projít, po večerech jsme se potili v tělocvičně nebo sledovali filmy, které měly myšlenku. A to rozhodně není všechno, protože jsme si všiml, že se tam rozvíjely také nějaké vztahy a kamarádství apod. :-)

Určitě velmi přínosnými byli společné pobožnosti a zamyšlení. Já osobně si asi budu dlouho pamatovat to závěřečné, které měl nás dirigent Radek. Myšlenka MADE IN WORSHIP... to stojí za zamyšlení.

A s čím jsme odjížděli v pondělí odpoledne domů?? Dobrá otázka: odjížděli jsme určitě s hlavou plnou nových písniček, ale také s myšlenkami o zodpovědnosti, rozhodnutí, ... MADE IN WORSHIP.

honza

PS: několik málo fotek máme v naší FotoGalerii zde a oficiální fotky jsou na worship.casd.cz/fotogalerie/