Církev adventistů sedmého dne

Mňukova 17
700 30 Ostrava - Zábřeh
Česká republika

Kazatel sboru: Petr ROHAN
tel.: 775 789 030
e-mail: petrrohan7@gmail.com

Stránky ADRA Ostrava

17.12.2008 21:38

Dobrovolnické centrum ADRA Ostrava sice oficiálně zahájí svůj provoz a práci v lednu 2009, ale již nyní jsou zde stránky, které mají za úkol informovat všechny o práci dobrovolníků v Ostravě. Na těchto krásných stránkách naleznete všechny podstané a důležité informace, které se vám budou hodit v případě, že chcete věnovat svůj čas a sebe sama druhým lidem - stát se dobrovolníkem! Dobrovolnické centrum Frýdek-Místek, pod kterým již několik let dobrovolníci v Ostravě pomáhají, předalo část své pochodně a nyní už pracujeme samostatně - DOBROVOLNICKÉ CENTRUM ADRA OSTRAVA!

A tou velice důležitou adresou je:

www.adraostrava.cz

 

Jak nebo proč se stát dobrovolníkem?

Řeknu ti to tak: udělá to radost tobě i druhým! Většinou to nebolí a přináší to užitek. :-)

Uvedu pár příkladů z našeho sboru: Katka Stejskalová je koordinátorem dobrovolníků v Ostravě a pár let se stará o dobrovolníky v kojeneckém ústavu; já jsem měl na starost velikonoční sbírku Pomáhat může každý a letos budu s její realizací a organizací pomáhat dobrovolnickému centru; ZpěWačci, tedy děti ze všech Ostravských sborů se také aktivně zapojí do sbírky samotné; klub zdraví v prosinci s dobrovolnickým centrem připravil dárkové balíčky a předal je dětem ve Vítkovické nemocnici... A to jsou jen příklady. Málo příkladů, protože lidí, kteří pomáhají je hodně!  Díky Pánu Bohu za ně a za vás, protože - POMÁHAT MŮŽE KAŽDÝ!

honza

Katka - k tomuto mám ještě jednu poznámku: "Ve čvrtek 11.12. proběhla v Dětském centru Domeček supervize dobrovolníků, na kterém si vzájemně povídáme o tom, co dobrovolníkům jejích práce přináší. Velice mě potěšila věta, která zazněla od jedné mladé studnetky, která začala docházet za dětmi letos v listopadu. Řekla, že nečekala, že ji tato činnost dá tolik radosti. Nevěděla, co má očekávat, ale že to předčilo všechny její představy. Za dětmi chodí 1x týdně. Nestačí jí 2 hod., a tak odchází až když společně se setřičkami uloží děti ke spánku. Největší radost mi udělala její poslední věta: "Jsou to pro mě, ty nejkrásnější 3 hod. celého týdne. Vím, že jsem je užitečně využila pro druhé"

 
Všem stávajícím dobrovolníkům i těm budoucím přejeme hodně Božího požehnání v jejich práci a dobrovolnickému centru a jeho vedení mnoho síly a nadšení pro tuto náročnou práci
 
Honza a Katka