Církev adventistů sedmého dne

Mňukova 17
700 30 Ostrava - Zábřeh
Česká republika

Kazatel sboru: Petr ROHAN
tel.: 775 789 030
e-mail: petrrohan7@gmail.com

Novinky z ADRY (11/2008)

08.12.2008 18:20

ADRA pomohla sanatoriu v Uzbekistánu

Dne 13.11.2008 vyvrcholil projekt Ministerstva zemědělství ČR "Zlepšení kvality pitné a závlahové vody v oblasti aralského moře pomocí čistících zařízení a sorbentů české výroby". V rámci tohoto projektu bylo provedeno předání zařízení na čištění, desinfekci a úpravu pitné vody s rozvody, kontejner vybavený toaletami s umyvadly a kontejner vybavený toaletami, sprchami a umyvadly Republikovému dětskému protituberkulóznímu sanatoriu v Nukusu v Uzbekistánu v autonomní republice Karakalpaskán. Na financování se kromě ministerstva zemědělství podílela také ADRA, která proplatila náklady za nákup jednoho kontejneru.

 

Ostrava oslavila mezinárodní den dobrovolníků

U příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků vyhlášeného OSN pořádají neziskové organizace, za podpory Magistrátu města Ostrava, propagační akce o možnostech dobrovolnictví v Ostravě. Akce proběhla 5.prosince 2008 na náměstí E. Beneše poblíž tramvajové zastávky Elektra. Smyslem setkání je prezentovat dobrovolnictví občanům města. Spolu s Adrou se na pořádání dne podílely organizace jako CENTROM, Centrum pro rodinu, Charita Ostrava, Senior servis, Slezská diakonie a S.T.O.P.

Bližší informace naleznete zatím "jen" na stránkách Dobrovolnického centra Frýdek-Místek nebo e-mailu: dcostrava@adra.cz

 

"I fight poverty", to je nová kampaň Evropské unie. Zaměří se na mladé lidi z nových členských států a zkusí je přimět k většímu zájmu o problémy rozvojových zemí. Na webové stránce kampaně si mladí Bulhaři, Češi, Kypřané, Litevci, Poláci a Rumuni mohou najít svou vlastní jazykovou mutaci a dočíst se o rozvojových cílech tisíciletí (v sekci "EU v akci") nebo se proklikat až k možnosti skutečné pomoci státům třetího světa. Kampaň nabízí například i dobrovolnické pobyty v rozvojových zemích (s uhrazením cestovních nákladů, bydlení a stravy).

 

Další moskytiéry pro obyvatele Barmy

ADRA rozdala nové sítě proti komárům v deltě řeky Irrawady v Barmě. Po ničivém úderu cyklonu Nargis letos v květnu tím pomáhá prevenci šíření infekce z komářího kousnutí, které se projevuje např. malárií či horečkou denge.

 

Music for help: Poslouchejte hudbu a postavte školu!

Myšlenka projektu Music for Help vychází ze vzájemné podpory nezávislých hudebních skupin a českých nadací a nadačních fondů. Stažením alba z internetu může každý přispět vybrané nadaci pomocí zaslání DMS (dárcovské SMS) a podpořit ji tak v její činnosti. Na projektu Music for Help v současnosti spolupracuje většina českých nadací a nadačních fondů, kterým je možné touto cestou poskytnout nezbytnou podporu a pomoc.

 

Zlínský Den Adry vynesl 31.000 korun

Stovky lidí v pondělí 20. října 2008 přispěly do veřejné sbírky, která se konala ve Zlíně v rámci charitativní akce Den Adry.

 

Lepší podmínky pro maminky v Číně

ADRA ČR pomůže stávajícím i budoucím maminkám v 35 vesnicích v Čínské oblasti Lixian, která byla na jaře zasažena ničivým zemětřesením. Na projektu bude spolupracovat s Kanadskou mezinárodní rozvojovou agenturou (CIDA) a ADRA Čína. Společně zaměří své úsilí na poskytnutí prenatální a postnatální péče 400 ženám a jejich novorozencům. Zároveň poskytne zdravotní vzdělání 400 mužům (především manželům těhotných žen), zajistí školení pro 200 pečovatelů z rodin těhotných žen, a také proškolí 50 dobrovolníků, kteří budou působit v cílových vesnicích. Projekt bude trvat 7 měsíců, dokud se v postižené oblasti nepodaří obnovit a posílit zdravotní péči.

 

Ostrava má novou pobočku

Na setkání mládeže Církve adventistů sedmého dne, které proběhlo v říjnu v Ostravě - Mírák 2008 se účastníci rozhodli finančně podpořit nově vznikající pobočku Dobrovolnického centra ADRA v Ostravě. Po krátkém představení práce této pobočky proběhla sbírka, na které se vybralo 21.156,00 Kč.

(Více informací o Míráku naleznete na www.mirak.info)