Církev adventistů sedmého dne

Mňukova 17
700 30 Ostrava - Zábřeh
Česká republika

Kazatel sboru: Petr ROHAN
tel.: 775 789 030
e-mail: petrrohan7@gmail.com

Dětský den s Hasíkem... jak bylo

02.06.2009 11:39

 

Víte kdo je dráček Hasík? Ono se řekne jen dráček, ale doopravdy je to strašlivý drak.Má tři hlavy, čtyři nohy a když ho rozzlobíte, všude chrlí oheň. Bydlí nedaleko jednoho zámku v černé jeskyni a čeká, až mu přinesou princeznu. Tu si vezme za ženu a ona mu bude sloužit – hlavně ho bude drbat na zádech.

No jo, kecám. Tak to zkusím ještě jednou. Dráček Hasík neumí mluvit, neumí používat techniku, dokonce se ani nehýbe, ale má spoustu vědomostí, bombónů a odměn. 31. května 2009 navštívil náš sbor a přivedli ho dva naší kamarádi – Robert a Vlaďka B. A to je už pravda.

Dráček Hasík je hasič, stejně jako Robert a tak nám přinesli ukázat spoustu věcí – hasičský oblek, hasičskou přilbu, hasičskou vestu, hasičský přístroj atd… Čas strávený s Hasíkem jsme využili k hasičskému proškolení, soutěžím, zkoušením hasičského vybavení či nacvičení fixace a zvedání raněné osoby.

Po absolvování tohoto „kurzu“ děti dostali „Průkaz mladého hasiče“, dle kterého jsou jeho držitelé připraveni zvládat krizové situace, zejména při vzniku požáru. Proto v případě nouze se můžete obrátit na Ondru K., Ríšu K., Filípka S.Vojtu R., Andrejku S., Zuzanku K., Markétku S., Barču O., Míšu S., Terezku R., Ondru R., Tomíka V. a Matouše V. Celou akci jsme měli možnost zakončit v blízké hasičské centrále – jak s oblibou říkáme na stodvanáctce (112). K vidění byly hasičské auta, sanitka a vrtulník, taky živí hasiči. A vlastně – co bylo k vidění, na to se můžete podívat sami zde

 

Takže odbornému týmu „Hasík“ děkujeme za krásný Dětský den.

Renča