Církev adventistů sedmého dne

Mňukova 17
700 30 Ostrava - Zábřeh
Česká republika

Kazatel sboru: Petr ROHAN
tel.: 775 789 030
e-mail: petrrohan7@gmail.com

Dětská sobota... jak bylo

02.06.2009 11:01

Dětská sobota se u nás ve sboru odehrála asi poprvé. Je 4. dubna 2009, 9 hodin ráno. Za kazatelnou nestojí nikdo dospělý, ale přítomné do sálu svolává Ondra Resö. Netradičně začínáme kázáním. První tři lavice jsou obsazené dětmi, které netrpělivě čekají, o čem to kázání dneska bude. Téma - Dary, hlavní příběh - Samson. Kdo by nevěřil, že jsou děti schopné hodinu sedět a poslouchat kázání, ten se mýlí. Děti nejen poslouchají, ale také se aktivně zapojují.

Po krátké přestávce uvede úkol Jonáš Martásek. Rozdělí se třídy sobotního úkolu a každý učitel má k sobě dva či tři asistenty z řad dětí. Ty si připravily otázky a snažily se zapojit také do vedení úkolu.

Myslím, že nelehký úkol uvádění nebo učení ve třídě sobotní školy děti zvládly. Podílely se také na vybírání darů, tvorbě upomínkových záložek či předzpívávání písniček. Nevím jak vy, ale já si myslím, že nám roste ve sboru úžasná generace.

V poledne se tentokrát nerozejdeme domů, ale společně se sejdeme v horní místnosti. Naše hladová břicha zaplnila teplá polévka (zajistila Martásková Josefka a Kaminská Liduška), palačinky (Robert Kupčík) a párek v rohlíku (Aleš Veselý). A tak jsme se mohli vrhnout i na odpolední část programu.

Vedení si vzali na starost Matouš a Tomík Veselí. Zazpívali jsme si pár písní a pak začali soutěžit. Vytvořili jsme tři soutěžní skupiny - děti, ženy a muži. Hledali jsme v Bibli verše, knihy, jména, příběhy, luštili jsme osmisměrku, spojovali obrázky a tipovali, kolikrát je jaké slovo v Bibli napsané. Pokud mě paměť neklame, celou soutěž vyhrály ženy, druhé byly děti a pak muži (bylo jich nejméně, protože část mužů prý odpočívala u jídla :))

Měli jsme možnost strávit spolu netradiční sobotu, která byla o dětech a pro děti. A věřím, že jste si ji užili všichni. Připravit takovýto program není až tak jednoduché, proto chci poděkovat všem, kteří se na něm podíleli. Ať to byly děti, učitelé dětských školek či sobotní školy, náš kazatel, nebo ti co nám dodali jídlo a pití. Takže snad příští školní rok se nám podaří zase prožít pěknou, dětskou sobotu.

Renča

Kdo se chce podívat i obrazem, jak jsme se měli tak tady je odkaz na fotky: