Církev adventistů sedmého dne

Mňukova 17
700 30 Ostrava - Zábřeh
Česká republika

Kazatel sboru: Petr ROHAN
tel.: 775 789 030
e-mail: petrrohan7@gmail.com

ADRA INFO 2/2010

01.04.2010 12:06

ADRA INFO 2/2010

ADRA V ČESKÉ REPUBLICE

 

Konference o psychosociální pomoci v krizových situacích

Dne 23. března se uskutečnila ve Zlíně konference pracovníků, kteří pracují v oblasti psychosociální pomoci v krizových situacích. Organizačně měl konferenci na starosti vedoucí pobočky ADRA ve Zlíně Josef Koláček. Konference se zúčastnili zástupci města, pracovníci Hasičského záchranného sboru, psychologové a zástupci policie. Za Adru zde promluvili Vítězslav Vurst a Daniel Hrdinka. Seznámili účastníky s činností KIPtýmů.

 

Výtvarná soutěž

V plném proudu je pátý ročník výtvarné soutěže. Letošní název Škola základ života vychází ze zkušeností ADRA při stavění a organizování škol v Pákistánu, Indonésii, Indii, Angole, Keni a Bangladéši. Děti českých základních škol vede prostřednictvím malování a kreslení zážitků z jejich školy ke srovnávání života na školách v jiných zemích. Uzávěrka soutěže je 20. dubna 2010. Do té doby se mohou do malování zapojit všechny děti ve věku šesti až jedenácti let. Podrobnosti o podmínkách soutěže jsou k dispozici na stránkách www.adra.cz. Výstava vítězných obrázků a dalších padesáti nejlepších se uskuteční koncem května
a začátkem června v nových prostorách Národního muzea v Praze.

 

Z Dobrovolnického centra ADRA - České Budějovice

Kalendář akcí dobrovolnického centra v Českých Budějovicích je opravdu zaplněn nejrůznějšími akcemi. Např. v březnu se konaly supervize koordinátorů, školení managementu dobrovolnictví, školení městskou policií, krizové intervenční pomoci, koncerty, aj. Zde je z těchto akcí alespoň pár fotografií.     

 MNOHO DALŠÍCH INFORMACÍ, FOTEK A ODKAZŮ NALEZNETE PO KLIKNUTÍ ZDE