Církev adventistů sedmého dne

Mňukova 17
700 30 Ostrava - Zábřeh
Česká republika

Kazatel sboru: Petr ROHAN
tel.: 775 789 030
e-mail: petrrohan7@gmail.com

3D: Dárky - dětí - dětem /Klub zdraví + ADRA + ZpěWačci/

08.12.2008 21:50

Domlouvali na provedení akce „Pytlík první pomoci pro všední den“, kterou jsme pracovně pojmenovali 

„3D Dárky dětí dětem“ - Klub zdraví + dobrovolnické centrum ADRA Ostrava + ZpěWačci

Projekt vypadá takto:

Tašky/pytlíky jsme připravili pro děti na dětském oddělení ve Vítkovické nemocnici. Dne 12.12. by se měli tašky předat dětem. Tašky dostanou děti, které leží v nemocnici a budou před Vánocemi propuštěny domů. Pokud nějaké pytlíky přece jen v nemocnici zůstanou, obdrží je děti, které budou během Vánoc hospitalizované. Celou akci provádíme v úzké spolupráci s dobrovolnickým centrem ADRA Ostrava. Předání balíčků se pak zřejmě bude konat také za asistence paní Hoferkové (vedoucí DC ADRA Ostrava) a někoho z nás.

Prakticky :  

Z různobarevných kousků látek jsme ušili cca 15 pytlíků/tašek ve velikosti cca A4 nebo malinko větší. Do těchto tašek jsou uloženy různé předměty, které by měli dětem udělat radost: prupisky, pastelky, perníčky, příběh narození Ježíše, nafukovací balónky, hrníčky s odkazem na naše stránky a obrázky, které vytvářeli děti ve chvílích, kdy rodiče šili pytlíky. Součástí balíčků jsou také pohlednice-obrázky, které nakreslily děti na bohoslužbě ZpěWačků při nedávném unijním setkání ASI v Ostravě.

A jak to vypadalo?

Dospělí, muži i ženy společně, zručně a s úsměvem ovládali jehly šicích stojů, nůžky, barvy a hrníčky. Výsledky práce byly brzy vidět.  Musíme poděkovat také za výborný oběd! Čas strávený společnou prací rychle utíkal a tak je až neuvěřitelné, že jsme se sešli v děvět ráno a končili jsme kolem půl páté odpoledne...

A děti? Ty byly ve sboře také. Měli za úkol nakreslil obrázky, které už jsou v tuto chvíli krásnou ozdobou hrníčků. Pak již měly vlastní program: twister, taneční podložku, kino...

Díky všem, kteří se podíleli a podílejí na realizaci tohoto projektu, který určitě přinese mnoho úsměvů a radosti dětem!

PS1: Fotky ve FotoGalerii

PS2: To je mů pohled a rychlý článek, čekám, zda napíše někdo další...   

honza